healthblog

Vai jums ir ieradums ēst saldumus noteiktā diennakts laikā?

Vai jums ir ieradums ēst saldumus noteiktā diennakts laikā?

Katru vakaru pēc vakariņām paķert kādu saldu našķi? Pabeigt vakariņas ir jūsu norāde, salduma ēšana ir jūsu ikdiena, un atlīdzība ir līdzīga pēcpusdienas cepumu baudījumam no iepriekš minētā piemēra.

Jo biežāk jūs iesaistāties kādā darbībā, jo vairāk neironu tīklu tiek izveidots jūsu smadzenēs, lai padarītu šo darbību vieglāku un vieglāk izpildāmu. Tas noved pie tā, ka ieradumi jūtas automātiski un prasa mazāku smadzeņu jaudu un piepūli. Tieši tāpēc mēs atgriežamies pie “vecajiem ieradumiem”, kad jūtamies saspringti, emocionāli vai pārņemti. Mūsu smadzenes meklē vienkāršās pogas. Alkas var ilgt visu mūžu, ja vien mēs nepārtraucam izveidojušos ieradumu cilpu. Dariet to, un jūs, visticamāk, izjutīsit samazinātu tieksmi jau pēc 4 nedēļām, lai gan dažiem cilvēkiem tas var aizņemt ilgāku laiku, un to ietekmē norādījumu, rutīnas un atlīdzības veids.

Tālāk ir norādītas dažas izplatītas pazīmes, kas var izraisīt jūsu tieksmi pēc cukura:

1. Cukura līmenis asinīs pazeminās

Braukšana pa amerikāņu kalniņiem, mainot cukura līmeni asinīs, ir kāres recepte. Kad cukura līmenis asinīs ir augsts, aizkuņģa dziedzeris izdala insulīnu, dažreiz pārāk daudz, kā rezultātā tas ievērojami samazinās. Ja esat rezistents pret insulīnu, jūsu aizkuņģa dziedzeris, iespējams, atbrīvo insulīnu, bet jūsu šūnas nevar iegūt vairāk cukura no jūsu asinsrites. Šis zemais cukura līmenis asinīs darbojas kā signāls un var likt jums justies nogurušam, izsmelts un jūs meklējat nākamos amerikāņu kalniņus, ņemot vērā cukura patēriņu.

2. Prieks/justies labāk

Prieks ir patīkams, jo tas jūtas labi, un daudzi ēdieni, īpaši cukurs, var izraisīt baudu, pateicoties dopamīna, labas pašsajūtas neirotransmitera, pieaugumam. Ja jūtaties emocionāli zems, fiziski noguris vai abi, jūsu smadzenes un ķermenis, iespējams, meklē ātrus risinājumus cukura veidā.

3. Kofeīna avārija

Kofeīna pusperiods ir aptuveni 6 stundas, lai gan daži cilvēki ģenētiski spēj ātrāk metabolizēt kofeīnu. Ja jūs malkojat kafiju no pulksten 7 līdz 9, kofeīna pussabrukšanas periods beidzas aptuveni pulksten 14–15. Šī kofeīna avārija ir piemērota, lai jūs justos letarģiskāk, it īpaši, ja jums ir citi enerģiju noplicinoši faktori, piemēram, cukura līmeņa asinīs nelīdzsvarotība un/vai slikts miegs, un tas bieži vien darbojas kā signāls, kas liecina par tieksmi pēc cukura.

4. Slikts miegs

Pētījumi un daudzi eksperti norāda, ka miega kvalitātei un kvantitātei jābūt prioritātei, lai samazinātu vielmaiņas disfunkcijas un svara pieauguma risku, vienlaikus saglabājot smadzeņu veselību. Ir zināms, ka regulāra gulēšana mazāk nekā 7 stundas naktī palielina tieksmi pēc cukura, sāls un taukiem, vienlaikus samazinot gribasspēku un traucējot sarežģītu lēmumu pieņemšanu. Jūsu smadzenes un ķermenis meklēs vieglo pogu, kad jums trūkst miega. Slikta miega higiēna padara vieglāku un vēlamāku ievērot automātiskus ieradumus, nevis iesaistīties tādās darbībās, kas prasa lielāku piepūli vai gribasspēku, piemēram, ēdiena gatavošanu, vingrošanu un izvairīšanos no uzkodām un neveselīgas pārtikas.

5. Izņemšana

Ja nesen esat samazinājis kaut ko, kas jums bija ierasts, sākot ar viedtālruņa lietošanu, kofeīna uzņemšanu vai cukura patēriņu, jūs, visticamāk, jutīsit abstinences simptomus un ar tiem saistītās tieksmes. Esiet stiprs un ziniet, ka šīs abstinences izraisītās tieksmes mazinās pēc nedēļas vai divām ierobežojumiem vai izvairīšanās.

Risinājumi

Pievērsiet uzmanību saviem vēlmes iemesliem

Izmantojiet iepriekš minēto sadaļu, lai identificētu un risinātu savus personīgos alkas iemeslus. Vai jums ir ieradums ēst saldumus noteiktā diennakts laikā? Nomainiet šo rutīnu ar veselīgāku, patīkamāku rutīnu (dzerot tēju, ejot pastaigā, lasot labu grāmatu), lai lēnām pārkvalificētu savas smadzenes. Vai jums ir zems cukura līmenis asinīs? Strādājiet pie regulāriem 2. zonas vingrinājumiem, lielāku šķiedrvielu uzņemšanu un pievienoto cukuru samazināšanu, lai palīdzētu stabilizēt cukura līmeni asinīs un samazinātu jūsu tieksmi. Vienmēr jūtaties noguris un slikti guļat? Uzlabojiet savu miega higiēnu un grafiku un/vai apmeklējiet miega speciālistu. Kamēr jūs neuzlabojat savu miegu, jūs bieži varat justies pārņemts ar jūsu tieksmēm.

Izveidojiet atbalstošu vidi

Ja esat identificējis pārtikas produktus, kas jums regulāri izraisa, neļaujiet tiem atrasties savā darba vietā un mājās. Ja neveselīgas preces ir ērtākas un vieglāk pieejamas, šo priekšmetu uzņemšana mēdz palielināties, pat ja tie neatbilst jūsu veselības mērķiem. Veidojiet vidi ap sevi, kas atbalsta jūs un jūsu veselības mērķus, nevis tādu, kas pastāvīgi pretojas tam. Pat ja jūsu gribasspēks šobrīd ir spēcīgs, dzīve galu galā sagādās jums izaicinājumus. Miega trūkums, liels stress, skumjas, depresija vai traumas var krasi vājināt jūsu gribasspēka muskuļus, liekot jums izvēlēties vieglu, ātru un/vai ērtu pārtiku no jūsu vides.

Galvenais ir novērst uzmanību

Tā kā alkas parasti ir īslaicīgas, galvenais ir novērst uzmanību. Noslogojiet savu prātu un/vai ķermeni, un jau pēc dažām minūtēm jutīsiet, ka alkas samazinās. Mēģiniet pastaigāties, izejiet dabā, piezvaniet draugam, izlasiet grāmatas nodaļu vai iesaistieties kādā aktivitātē kopā ar bērniem vai ģimeni.

Apzināti izbaudiet savus apzinātos gardumus

Kick pārtikas vainas apmales. Tā vietā, lai ļautos impulsīvai tieksmei pēc cukura un ēst kaut ko neparastu, plānojiet tīšus gardumus un pārliecinieties, ka ēdiens, tajā esošās kalorijas un ietekme uz veselību ir tā vērta. Tas ir svarīgi darīt pat tad, ja plānotie cienasti ir reti. Vai cepumi ir jūsu lieta? Nesamierinieties ar sīkfailiem, kas ir “meh”. Ir labi iekost vienu vai divus kumosiņu un izlemt: “Nekad, tas nav tā vērts”. Pagaidiet, līdz varēsiet baudīt brīnišķīgu cepumu. Apsēdieties un koncentrējieties uz ēdiena aromātu un tekstūru. Ēdiet savu kārumu lēnām, lai varētu apzināti izbaudīt katru kumosu un gūt lielāku baudu no pieredzes.

Lai gan alkas joprojām var parādīties vairākas nedēļas vēlāk, ja saskaraties ar to pašu signālu, veselīgāka rutīna palīdzēs jums nekļūt par upuri impulsīvām tieksmēm, kas attur jūs no jūsu veselības mērķiem. Nosakiet savus individuālos alkas iemeslus un regulāri praktizējiet šos risinājumus, lai palīdzētu jums atgūt kontroli pār savu pārtikas izvēli un veselību.

Līdzās ūdenim pasaulē visvairāk patērētie dzērieni ir kafija un tēja. Kafija ir dominējošā izvēle Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, kā arī dažās Ziemeļeiropas valstīs. Kafija satur vairāk kofeīna, nervu sistēmu stimulējoša, nekā jebkurš cits dabīgs dzēriens, kas izskaidro gan dzēriena vēlamo, gan nevēlamo ietekmi.

Galvenās līdzņemamās lietas:

  • Kamēr kafija un kofeīns ir iemīļoti visā pasaulē tās psihostimulējošās iedarbības un antioksidanta spēka dēļ, pārmērīgs patēriņš var būt problemātisks.
  • Pārmērīga kofeīna uzņemšana var pārmērīgi aktivizēt nervu sistēmu un traucēt miega kvalitāti.
  • Ir pieejamas daudzas citas veselīgas alternatīvas, lai uzlabotu jūsu ikdienas rutīnu ar mazākām blakusparādībām.

Kafija tiek pagatavota no grauzdētām kafijas pupiņām – patiesībā sēklām, nevis pupiņām – no kafijas auga, ko plaši audzē eksportam tropiskās valstīs, piemēram, Vjetnamā un Brazīlijā, kā arī dažās Āfrikas dienvidu daļās. Kafijas augs tiek uzskatīts par vienu no vērtīgākajām kultūrām, ko audzē pasaulē.

Veselības eksperti iesaka lielākajai daļai cilvēku patērēt ne vairāk kā 400 mg kofeīna dienā , lai palīdzētu mēreni uzņemt. Tomēr tie, kas ir ģenētiski ātri kofeīna metabolizētāji, var paciest vairāk kofeīna nekā lēni metabolizētāji, ar mazākām blakusparādībām.

Kofeīna saturs

Lai gan kofeīna saturs mainās atkarībā no kafijas pupiņām, grauzdēšanas procesa, brūvēšanas stipruma un porcijas lieluma, vidēji tasē (8,5 unces) kafijas ir aptuveni 100 mg kofeīna. Lai gan tā ir taisnība, ka espresso satur vairāk kofeīna uz unci nekā pagatavota kafija, espresso kafija (1 porcija) ir ļoti maza (1–1,75 unces) un dod tikai aptuveni 63 mg kofeīna . Uzziņai melnā tēja satur 6 mg kofeīna uz unci, zaļā tēja ir aptuveni uz pusi mazāka nekā 3,5 mg uz unci, un gāzētie dzērieni un enerģijas dzērieni ir ļoti dažādi, saturot diapazonā no 0 līdz 12,5 mg uz unci.

Pārmērīga kofeīna uzņemšana

Ir viegli pārspīlēt. Kofeīns ir ne tikai kafijā un tējā; tas tiek pievienots dažādiem komerciāli pieejamiem pārtikas produktiem, piemēram, batoniņiem, uzkodām, košļājamām gumijām un dzērieniem. Kofeīns tiek metabolizēts un izvadīts no 2 līdz 9 stundām atkarībā no indivīda. Šeit ir dažas iespējamās kofeīna pārdozēšanas pazīmes.

  • Trauksme;
  • Nemiers;
  • Galvassāpes;
  • slikta dūša;
  • Slāpes;
  • Caureja;
  • Neregulāra sirdsdarbība;
  • Bezmiegs;
  • Aizkaitināmība;
  • Smagos gadījumos krampji.

Alternatīvas

Ja jums patīk mosties pie siltas kafijas tases, bet kofeīna saturs jūs nemīl, jums ir iespējas. Šeit ir dažas nesaldinātas alternatīvas, kas var palīdzēt jums iesākt savu rītu vēl labāk vai nobraukt līdz pēcpusdienai, turklāt visas labvēlīgi ietekmējot veselību!

Melnā tēja. Melnā tēja ir izgatavota no raudzētām Camellia sinensis auga lapām. Kā minēts iepriekš, melnā tēja satur ievērojami zemāku kofeīna līmeni nekā kafija, taču tajā ir daudz slimību apkarošanas polifenolu . Viens primārais polifenols, theaflavīns , ir pierādījis antioksidanta un detoksikācijas spējas. Chai garšvielu tēja ir izgatavota no melnās tējas maisījuma un garšvielām, piemēram, kanēļa, krustnagliņām, ingvera, piparu graudiņiem un citām. Vienkārši uzmanieties no chai tējas lattes un citiem preparātiem, kas pagatavoti ar pievienotiem cukuriem.

Zaļā vai Matcha tēja. Zaļā tēja ir izgatavota no Camellia sinensis auga lapām, un tajā ir četri galvenie katehīni, kuriem ir gan slimību profilakses, gan slimību apkarošanas īpašības. EKGC, viens no šādiem katehīniem, ir parādījis ievērojamus pretkancerogēnu, pretiekaisuma un neiroprotektīvus ieguvumus. Matcha tēju gatavo no tā paša auga smalki audzētām, noēnotām, novāktām, tvaicētām, žāvētām un pēc tam pulverveida lapām. Tiek ziņots, ka matcha var saturēt vairāk nekā 100 reizes vairāk katehīnu nekā parastajā zaļajā tējā.

Zāļu tēja. Ir pieejama plaša zāļu tēju izvēle ar ļoti mazu kofeīna saturu. Piparmētru tēja ir viena no populārākajām vienas sastāvdaļas tējām ar pierādītu pretvīrusu, imūnmodulējošu un relaksējošu iedarbību uz GI. Hibiska tēja, kas audzēta no Hibiscus sabdariffa L. auga, ir bezkofeīna skāba tēja ar pierādītām asinsspiediena pazemināšanas spējām. Tā kā dažos pētījumos ir zināms, ka kafija paaugstina asinsspiedienu, hibiska tēja ir lieliska alternatīva tiem, kam ir hipertensija vai sirds un asinsvadu slimības.

Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet vietni https://glucofort-official.top/

Contents