Enamik ütles, et said piima kelleltki tuttavalt
Täiendavad andmed näitavad, et 59% insuldi läbi elanud inimestest kirjutati koju, 18% kirjutati välja koduse tervisega, 9% saadeti hooldusraviasutusse ja 14% (22-st kolm) suri. CDC märgib, et üks surm oli tõenäoliselt seotud insuldiga.
Lisaks näitas vanemate täiskasvanute väikese proovi analüüs, et kolm inimest koges pärast Pfizeri revaktsineerimise ja standardannusega gripivaktsiini saamist samal päeval insulti. Seevastu 40 inimest, kes said samal päeval Pfizeri korduva ja suure annuse või adjuvant-gripivaktsiini, koges insuldi. Veelgi enam, 60 vanemat täiskasvanut said pärast COVID-i korduva manustamist insuldi.
CDC märgib, et löökide väike arv ja ebatäpsed kiiruse suhted piiravad mõningaid analüüse.
Agentuur ütleb ka, et jätkab VSD ohutussignaali andmete ja selgituste jälgimist ning kaalub ülevaadete laiendamist kõikidele VSD saitidele. Lisaks uurib ta ka insuldi võimalikku vähenemist kolme kuni kuue nädala jooksul pärast vaktsineerimist.
CDC soovitab jätkuvalt vaktsineerida kõiki, kes on sobilikud COVID-19 mRNA kahevalentse kordus- või gripivaktsiini saamiseks. CDC ja FDA tegelevad aga analüüsidega, mis uurivad COVID-19 revaktsineerimise ja gripi vastu samapäevase vaktsineerimise võimalikke insuldiriske.
Doonori rinnapiimal on kriitiliselt haigete imikute tervisele tohutult kasu, kuid see jääb paljudele abivajavatele peredele kättesaamatuks.
Kui Ameerika Ühendriike 2022. aastal tabas imikute piimasegude kriis, sekkusid mittetulunduslikud piimapangad, väljastades ligi 10 miljonit untsi doonorpiima, teatab Põhja-Ameerika inimpiimapangandusassotsiatsioon (HMBANA).
Nõudlus doonoripiima järele oli aga suur juba enne piimasegupuudust. Seda kasutatakse laialdaselt vastsündinute intensiivravi osakondades (NICU) hospitaliseeritud raskete haigusseisunditega imikute puhul. Veelgi enam, doonoripiima otsivad vanemad, kes ei saa meditsiinilistel või muudel põhjustel imetada, või lapsendajad.
Siiski ei ole USA-s rinnapiim selgelt määratletud ja selle doonorpankade kohta pole föderaalset regulatsiooni. Samal ajal takistavad paljud tõkked inimestel, eriti marginaliseeritud kogukondadest, seda vastu võtmast.
Inimpiim raskete seisundite vältimiseks
Ameerika Pediaatriaakadeemia soovitab esimese kuue elukuu jooksul ainult rinnaga toita. Uuringud on seostanud rinnaga toitmist väiksema imikute äkksurma sündroomi, alumiste hingamisteede infektsioonide, raske kõhulahtisuse, kõrvapõletike ja ülekaalulisuse riskiga.
Mis puudutab inimese doonoripiima kasulikkust, siis tõendid piirduvad NICU ja kriitiliselt haigete lastega, näiteks väga madala sünnikaaluga imikud, kellel on teatud tüüpi südamehaigused, mille puhul võib soolestiku arteriaalne verevarustus olla häiritud, ütleb Lisa Stellwagen . UC San Diego meditsiinikooli pediaatria kliiniline professor ja UC Health Milk Bank tegevdirektor.
Ta ütleb, et NICU-des kasutatakse doonori rinnapiima ka nekrotiseeriva enterokoliidi (NEC) vältimiseks, mis on tõsine seisund, mille korral soolestiku kude muutub põletikuliseks. See haigus mõjutab peamiselt enneaegseid imikuid ja võib põhjustada sepsise ja surma.
Doonorpiima kasutavate NICUde arv on viimase viie aasta jooksul tõusnud 50%-lt 90%-le. 2022. aasta aruande kohaselt saavad doonoripiima siiski vaid 80% väga madala sünnikaaluga beebidest, kes on hospitaliseeritud kaugelearenenud NICU-sse. Stellwagen ütleb, et nende erinevustega on vaja tööd teha. Ja kuigi piimapangad on pastöriseeritud doonorpiima tarnimise probleemi lahendanud, on väiksemates maapiirkondades või halvasti rahastatud haiglates probleeme.
Nõuab rahalist toetust
Inimpiima keskmine hind on 3–5 dollarit untsi kohta ning imikud võivad päevas tarbida kuni 32 ja 48 untsi piima. Stellwagen selgitab, et kulukas pole mitte piim, vaid selle hankimise ja haldamise protsess.
"NICU-s vahetame iga nelja tunni järel kogu vooliku- ja toitmiskomplekti, mis läheb igale lapsele, sest muretseme saastumise pärast. Ja see maksab rohkem kui piim süstlas," räägib ta Healthnewsile.
Connecticuti ülikooli õigusteaduse professor Mathilde Cohen ütleb, et on kaks kiireloomulist eesmärki, et muuta rinnapiim – nii ema kui ka doonor – USA-s kättesaadavamaks.
Garanteeritud tasustatud lapsehoolduspuhkus parandaks vanemate soovi korral rahalist ja logistilist suutlikkust imetada. Samal ajal võimaldaks rahaline toetus inimpiimapankadele teenindada rohkem peresid, eriti haavatavaid ja marginaliseeritud perekondi, kellel ei pruugi praegu olla juurdepääsu doonorpiimale.
Mustanahaliste imikute, Ameerika indiaanlaste/Alaska põliselanike ja hispaanlastest imikute kõrge enneaegne sündimus tähendab, et need populatsioonid vajavad väga doonoripiima. Siiski on neil väiksem tõenäosus seda haiglast välja kirjutada.
"USA valitsus ja ka osariigid võiksid toetada rinnapiimapanku, et toetada nende kasvu ja nõuda, et riiklikud ja eraravikindlustusandjad kataksid doonoripiima kulud, et kõik abivajavad imikud saaksid sellele juurdepääsu sõltumata nende taustast," lisab Cohen. .
Mis on inimese piim?
Tundub, et ainult seitse USA osariiki määratlevad inimese piima. California, Idaho, Indiana, Maryland, New York ja Virginia peavad inimese piima koeks või kehavedelikuks, Utah aga määratleb rinnapiima ravimina. USA seadusekoodeks mainib inimese piima, jättes selle inimkoe määratlusest välja.
Cohen ütleb, et kui võeti kasutusele uus inimpiima määratlus, peaks see olema hübriidne ja võtma arvesse tõsiasja, et "inimese piim on samaaegselt nii kehavedelik, toit, ravim kui ka inimestevaheline suhe".
Stellwageni sõnul võib rinnapiima pidada toidulisandiks. Näiteks mõned kaubanduslikud kindlustusseltsid ei kata meditsiiniliselt habras imikute doonoripiima, kuna peavad seda toitumiseks. Kuid rinnapiimas on ka teatud bioloogiat, kuna seda kasutatakse NEC ennetamiseks
"Ma arvan, et inimese piim on kuskil toitumise, bioloogia ja kudede vahepeal. Ja meil pole selle jaoks täiuslikku sõna."
– Lisa Stellwagen
Rangemad eeskirjad ei pruugi olla vajalikud
Praegu on USA-s 30 HMBANA akrediteeritud doonorpanka ja käputäis kasumit taotlevaid ettevõtteid, kes käitlevad piimapanku. Vaatamata föderaalseadustele, mis kontrollivad vere- või spermapankade tegevust, on piimapangad isereguleeruvad. FDA väidab, et agentuur ei ole kaasatud doonoripiima käsitlevate suuniste ega riiklike standardite kehtestamisse.
HMBANA sõeluuringustandard hõlmab esmast verbaalset sõeluuringut, pidevat suhtlust, meditsiinilist seisundit, ravimeid ja elustiili seisundit. Potentsiaalsed doonorid läbivad ka seroloogilised testid HIV-i, inimese T-lümfotroopse viiruse 1, C- ja B-hepatiidi ning süüfilise suhtes. Annetatud piim pastöriseeritakse, et kõrvaldada potentsiaalselt kahjulikud bakterid, säilitades samal ajal kõige kasulikumad toitained.
Stellwagen selgitab, et doonori heakskiitmise protsess piimapankades on väga sarnane veredoonorlusele. Näiteks UC Health Milk Bank asub verepangas ja kasutab oma piimadoonorite jaoks veredoonori vereanalüüse.
"USA-s järgitaval protseduuril on laitmatu ohutuslugu ja palju ohutuskontrolle. Peame ka endale meelde tuletama, et tegemist on lapse poolt kohandatud toitumisega, mitte kehasse süstitava veretootega," räägib ta.
Pace’i ülikooli õigusteaduse emeriitprofessor Linda Fentiman ütleb, et arvestades praegusi poliitiliselt keerulisi emadusega seotud probleeme, on ta kõhklev pooldada rohkem föderaalset reguleerimist rinnapiima üle, sest see võib rinnaga toitmise, samuti rinnapiima müümise ja annetamise isegi raskendada. vastuolulisem kui praegu.
"Praegu võiks kehtivate seaduste alusel olla rohkem föderaalset järelevalvet. Näiteks kui organisatsioon ei maksa naistele ega ütle neile, et nende annetatud rinnapiim läheb teistele lastele, ja siis see organisatsioon ei järgi seda, võib rikkuda föderaalseid kaubandusseadusi. See võib olla ka mõne heategevust reguleeriva osariigi seaduste rikkumine. Kuid ma arvan, et täiesti uut reguleerivat struktuuri pole vaja," räägib ta Healthnewsile.
Mitteametliku piimajagamise ohud
Kui rinnapiim või piimapangad pole saadaval, kasutavad mõned inimesed piima jagamist. 2018. aasta veebiküsitluse kohaselt, milles osales 456 USA ema, oli 12% annetanud oma piima mitteametlikult ja 6,8% teatasid, et andsid oma imikutele annetatud piima. Enamik ütles, et said piima kelleltki tuttavalt.
Kuigi paljud veebisaidid vastavad potentsiaalsetele rinnapiima doonoritele ja retsipientidele, ei soovita meditsiinitöötajad selliseid meetodeid kasutada bakteritega nakatumise või viiruse võimaliku edasikandumise ohu tõttu. Näiteks rinnaga toitmise meditsiini akadeemia 2017. aasta seisukoht ütleb, et "internetipõhine rinnapiima jagamine ei ole mingil juhul soovitatav".
2013. aasta uuring näitas, et 74% Internetist ostetud rinnapiimast oli saastunud suure hulga bakteritega, sealhulgas salmonellaga. Uuring ei pruugi aga kajastada tegelikku ostuprotsessi, kuna teadlased ostsid piima anonüümselt ega teinud mingit sõeluuringut, mis oleks saastumise riski minimeerinud. Lisaks postitati piima.
Coheni sõnul saaks mitteformaalse piimajagamise riski vähendada, kui hoolitseda selle eest, et kõigil oleks terviklik tervisekindlustus. See võimaldaks kõigil imetavatel inimestel perioodiliselt testida piima kaudu levivate viiruste suhtes.
Ta ütleb: "Riiklikud ja erakindlustusandjad võiksid veelgi hõlbustada piima jagamist, kattes doonorpiima regulaarsete laborites testimise kulud, näiteks bakterite arvu määramiseks. Valitsused võiksid rahastada ka sobitussüsteeme, näiteks Hollandis, mille puhul vanemad saavad ülemäärast kogust. piim võiks teatada oma huvist doonorluse vastu, läbida seroloogilised ja muud testid ning olla sobitatud doonorpiima vajavate peredega.
Treening on suurepärane viis aju tervise värskendamiseks ja füüsilise kasu toomiseks, näiteks luude tugevdamiseks ja kehakaalu säilitamiseks. Uued leiud viitavad nüüd sellele, et treening võib aidata vähendada ka enesetapukatseid.
Lisateabe saamiseks külastage aadressi active keto gummies official top