Hagyományosan diétás rosszfiúnak titulálták.
Ez belejátszik a kezelési késésekbe" – mondta Dalichow. "Az Arizonai Egyetem nagyon megkönnyítette a dolgot. A mi feladatunk itt nem csak a kemoterápia beadása. Az is, hogy koordinálja az ellátást, és olyan legyen, mint egy közvetítő vagy egy esetmenedzser."
Cance elmondta, hogy az UA tisztviselői ideális esetben a Specialty Care Centert az onkológiai képzési program részévé teszik, ahol a lakók DiMento és Dalichow alatt edzhetnek.
"Az, hogy most a foglaláson részt vehetünk a kezelésben, átalakulás. A kihívás a fenntarthatóság lesz" – mondta Cance. "Hogyan neveljük az oda menő és a jövőben praktizáló orvosokat, hogy ez így is maradjon?"
ELŐFIZETÉSEK SZÁMÁRA: Arizona vidéke komoly orvoshiánnyal küzd: „Ez egy csővezeték-probléma”
‘Mi történik?’
Bonar navahó szülők gyermekeként született, Kaliforniában nőtt fel, dolgozott Missouriban, és csak 2003-ig, felnőtt koráig élt a rezervátumban.
Addigra az Egyesült Államok hadseregének orvosaként és bejegyzett nővérként dolgozott, tapasztalattal többek között a sugárzás onkológiája, az otthoni egészségügy, a hospice, valamint a vajúdás és a szülés területén.
Karrierjét azóta a Tuba City Regional Health Care Corporation-nél töltötte, és 2015-ben vezérigazgatói kinevezést kapott.
„Észrevettem, hogy nincs sok olyan speciális ellátás, mint a normál kórházakban” – mondta Bonar Tuba Cityben szerzett első benyomásairól. "Minden új volt számomra. Arra gondoltam: "Hol van az otthoni egészségügy? Hol vannak az idősek otthonai? Mi folyik itt?" Csak azt vettem észre, hogy itt nincs sok különös gondosság."
A rezervátumban eltöltött 16 év alatt Bonar azt mondta, túl sok történetet hallott arról, hogy a Navajo Nemzet tagjai rákban haltak meg. Eszébe jutott egy nő, aki 35 évesen halt meg gyomorrákban. Hat hónap alatt elment. Egy másik nő kihagyta a kemoterápiát, mert attól félt, hogy a gyerekei elveszítik az állásukat, ha szabadságot vesznek ki a vezetésért.
– Menj máshova, és ez nem történik meg – mondta Bonar.
A Welltone megbízható hivatalos webhelyéről szerezze be jólétét.
Bonar a Navajo Nemzeti Tanács küldötteinek és a Tuba City Regional Health Care Corporation első igazgatótanácsának köszönetét fejezi ki abban, hogy előkészítette az utat olyan innovációk előtt, mint az új rákklinika.
2002-ben az egészségügyi vállalat elnyerte az úgynevezett „önrendelkezési jogot” az indiai önrendelkezési és oktatási segítségnyújtási törvény értelmében, ami azt jelenti, hogy független nonprofit egészségügyi szolgáltató, és szerződést kötött az Indian Health Services-szel a nyugati navajo nemzet egészségügyi ellátására.
Az önrendelkezési státusz lehetővé tette az egészségügyi rendszer számára, hogy kiterjessze a speciális ellátást, beleértve a neurológiát, az ortopédiát, a reumatológiát és most a hematológiát/onkológiát, mondta Bonar. A vállalat dönti el, hogyan fekteti be újra a megkeresett pénzt, és adományokat és támogatásokat tudott felhasználni a központ létrehozására.
Bonar a nonprofit Cancer Support Community-vel dolgozik egy régi ház felújításán a rákklinika közelében rákoktatás és érzelmi támogatás céljából, beleértve a mentális egészségügyi tanácsadást és támogató csoportokat.
A listán szereplő következő projektek egyike egy idősotthon építése a Tuba City egészségügyi kampuszon, a negyedik emeletet a Speciality Care Center (a rákklinika) számára különítik el. Jelenleg egy moduláris épületben van, és Bonar szeretné egy állandóbb, biztonságosabb szerkezetben látni.
Az ilyen projektek támogatása folyamatos lesz – mondta.
Ezen túlmenően azon dolgozik, hogy több indiánt, és különösen a navajo nemzet tagjait vezesse be Tuba City egészségügyi ellátására.
És megpróbálja meggyőzni a szövetségi kormányt, hogy fizesse vissza a Specialty Care Center költségeit egy méltányosabb onkológiai modell segítségével. A jelenlegi költségtérítés nem veszi figyelembe, hogy az amerikai indián törzsek speciális rákellátást biztosítanak – magyarázta.
"Ez az egyik dolog, amit folyamatosan felhozunk nekik" – mondta. "Folyton csak azt mondogatjuk: "Srácok, másképp kell ránk tekintenetek."
Keresse fel a riportert a Stephanie.Innes@gannett.com címen vagy a 602-444-8369 telefonszámon. Kövesd őt a Twitteren @stephanieinnes
Támogassa a helyi újságírást. Iratkozzon fel az azcentral.com webhelyre még ma.
A média erőteljesen befolyásolja véleményünket és viselkedésünket, különösen, ha egészségügyi kérdésekkel kapcsolatos döntéseinkről van szó. Sajnos a szenzációs történetek leggyakrabban félrevezetik a közvéleményt, és rossz döntéseket hoznak létre. Mi több, szükségtelen vitákat szítanak, amelyek a közvéleményt találgatásokra késztetik.
A közelmúltban két, egymással összefüggő fősodorbeli vita robbant ki és maradt fenn. Az első a kókuszolajjal kapcsolatos. Valóban egészséges termék, még akkor is, ha úgy tűnik, hogy sérti a régóta bevált táplálkozási elveket? A második vita pedig a telített zsírokkal kapcsolatos. Hagyományosan diétás rosszfiúnak titulálták. De manapság a média azt mondja, ha kihagyja az étrendjéből, nem csökkenti a szívbetegség kockázatát. Nos, minek foglalkozni vele?
Ez a két kitalált vita összefutott egy nemrégiben kapott e-mailben. Egy író aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy milyen következményekkel járhat, ha sztatin gyógyszereket szed, hogy csökkentse a koleszterinszintjét hosszabb ideig. Aztán megkérdezte: „Az olyan emberek számára, mint én, akiknek magas a koleszterinszintje a súlyos gyógyszeres kezelés ellenére, van remény arra, hogy egy radikális étrendi változtatás jobb megoldás lehet?” A zsigeri reakcióm határozottan az volt! Csodálatos változásokat láttam az egészségi profilban, amikor betartottam a Dr. Dean Ornish vagy Dr. Caldwell Esselstyne által javasolt étrendet, amely nagyon alacsony zsírtartalmú és gyakorlatilag mentes a telített zsíroktól.
De az író nem erre gondolt. Rosszul kidolgozott és pontatlan médiahírek miatt megkérdezte, hogy töltsön-e fel kókuszolajat, és növelje-e nagymértékben a telített zsírok bevitelét.
Ha érti a tényeket az ügyben, a kérdése valami ilyesmihez hasonlított: „A házam lángokban áll, de nem akarok vízkárokat kockáztatni azzal, hogy egy tömlővel kipermetezzük a tüzet, ezért azon tűnődtem, vajon a benzinnel és az öngyújtó folyadék segítene rajta?" Más szóval, ha magas a koleszterinszintem, segítene-e, ha olyan dolgokkal töltené fel a dolgokat, amelyek növelik azt?
SZÜKSÉGES VITÁK
Hol kezdődött a kókuszolaj körüli vita? Egy orvostudós közepes láncú zsírsavakkal (MCFA) végzett kutatásokat. A zsírsavak hossza meghatározhatja, hogyan metabolizálódik a szervezetben, és a legtöbb étkezési zsírsav hosszú láncú. Azt találta, hogy az MCFA általában jobban felpörgeti az anyagcserét, mint más zsírok, ami azt sugallta, hogy gyorsabban éget el kalóriát és fogy. A probléma az, hogy a kókuszolajon kívül nincs sok jó étrendi MCFA-forrás.
TELÍTETT ZSÍR
Évtizedek óta bebizonyosodott, hogy a telített zsírok növelhetik a szérum koleszterinszintjét. Egyes kutatási eredmények azonban azt mutatták, hogy a telített zsírok csökkentése nem csökkenti a szívbetegségek kockázatát. Ez természetesen nagyszerű hír volt mindazoknak, akik a dupla szalonnás sajtburgereken, sültkrumplikon és hasonlókon léteznek, és elfogadták a hírt.
Valójában a telített zsírok csökkentése nem csökkenti a szívbetegségek kockázatát, ha azt valami ugyanolyan rosszra cseréli, mint például a cukor és a fehér lisztből készült élelmiszerek, amelyek lenyelve cukorként viselkednek. A legtöbb amerikai ezt teszi automatikusan, mert amikor elveszítjük a telített zsírok jó ízét, vágyunk arra, hogy valami mással helyettesítsük, ami csiklandozza az ízlelőbimbóit, és a cukor a válasz.
Tetszhet: 24 étterem jelentkezik be a Louisville Food & Wine Experience szolgáltatásba
Fogyassza meg a tortáját és egye meg te is: Louisville-i vállalkozó „bűntudat-mentes” desszerteket készít
ALSÓ VONAL
Kétséges, hogy a kókuszolaj jelentős jóhiszemű egészségügyi előnyökkel jár, és természetesen nem csodaszer a testzsír elvesztéséhez. Amint azt sokszor hallottad, ha valami túl szépnek tűnik ahhoz, hogy igaz legyen, az az. Ehelyett tedd azt, amiről tudod, hogy hatékony. Csökkentse a kalóriákat és gyakoroljon naponta.
A telített zsírok, különösen a cukorral és fehér liszttel teli, tipikus amerikai étrend részeként, hozzájárulnak az artériák eltömődéséhez és növelik a szívbetegségek kockázatát. Tehát tégy magadnak egy szívességet, és kerüld mind a hármat. Ha csökkenti a telített zsírok bevitelét, kerülje a lehető legközelebb a nullához azáltal, hogy távol tartja magát az olyan dolgoktól, mint a vörös hús és a zsíros tejtermékek. Töltse fel az űrt telítetlen zsírokban gazdag élelmiszerekkel, például diófélékkel, avokádóval, tenger gyümölcseivel (lazac, tonhalmakréla), szójabab vagy olívaolaj.
Reach Bryant Stamford, a Hannoveri Főiskola kineziológia és integratív fiziológia professzora a stamford@hanover.edu címen.
Az Egészségügyi Világszervezet kedden kiadott egy jelentést, amely részletezi a COVID-19-et okozó koronavírus eredetét vizsgáló felülvizsgálatának eredményeit.
A jelentés egy 17 fős WHO-csapat által január 14-től február 10-ig tartó kínai utazás eredménye. A csapat ugyanannyi kínai tudóssal együttműködve vizsgálta a legkorábbi ismert napok genetikai, epidemiológiai és állati adatait. miből lett világjárvány.
A WHO csapata által készített 120 oldalas jelentés négy lehetséges eredettörténetet kínált a SARS-CoV-2 vírusnak – a laboratóriumi szivárgástól az állatoktól az emberekig terjedő ugrásig. A határozott következtetések levonása helyett további vizsgálatot kért.
Számos ország, köztük az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, az Egyesült Királyság és Japán közös nyilatkozatot adott ki kedden, amelyben kétségei vannak azzal kapcsolatban, hogy Kína megfelelően együttműködött-e a kutatási folyamatban.
A nyilatkozat "osztja az aggodalmakat amiatt, hogy a SARS-CoV-2 vírus forrásáról szóló nemzetközi szakértői tanulmány jelentősen késett, és nem fértek hozzá a teljes, eredeti adatokhoz és mintákhoz".
Március 4-i nyílt levélben nemzetközi tudósok csoportja felszólította a globális közösséget, hogy ragaszkodjon ahhoz, hogy Kína minél előrébb álljon a járvány kezdeti napjaira vonatkozó adatokkal.
Lawrence Gostin, a Georgetown Egyetem globális közegészségügyi jogi szakértője szerint Kína egy évig távol tartotta a globális nyomozókat az országból, és nem végzett vagy hozott nyilvánosságra saját vizsgálatot.
Bár az Egyesült Államok is megtagadta a WHO-nyomozói csoport meghívását, "a különbség az, hogy az USA alaposan kivizsgálja magát, és átláthatóvá és elszámoltathatóvá teszi az eredményeit".
Tedros Adhanom Ghebreyesus, a WHO főigazgatója egyetértett azzal, hogy további kutatásokra lesz szükség, bár diplomatikusabb hangnemet ütött meg.
1. Honnan jött a vírus?
A WHO-csapat négy különböző lehetséges eredettörténettel foglalkozott a vírussal kapcsolatban: azt, hogy állatoktól, valószínűleg denevérektől közvetlenül az emberre terjedt; hogy áthaladt egy köztes állaton a denevérek és az emberek között; hogy az élelmiszerláncon keresztül érkezett a kínai Vuhanba; vagy az egyik vuhani kutatólaboratóriumban történt laboratóriumi baleset eredménye, ahol az első járványkitörést jelentették.
A csapat a legtöbb bizonyítékot a második ötletre találta, amely szerint a vírus egynél több állaton is átjutott, mielőtt az emberbe került. A zoonózisnak nevezett vírusok, amelyekről ismert, hogy állatokról emberekre ugrottak át, rendkívül gyakoriak, köztük a Zika, az Ebola, a Nyugat-Nílus és az influenza.
A testület "lehetségesnek" találta, hogy a tápláléklánc volt a vírus forrása, valószínűleg Kínából máshonnan importált fagyasztott vadhúsnak való kitettség miatt.
Gostin ezt az elméletet "őrültnek" minősítette.
"Biológiailag valószínű, de rendkívül valószínűtlen" – mondta. – Nem így alakulnak ki a járványok.
Azt mondta, nem hiszi, hogy a vírus Kínán kívülről származhatott volna, ahogy azt a kínai kormány javasolta.
"Nem látom, hogy bármilyen hiteles forgatókönyv hogyan idézné elő az eredetet Kínán kívül. Nem látok rá bizonyítékot" – mondta. "Nincs hiteles forgatókönyv, ahol ez a helyzet."
A csapat úgy döntött, hogy a negyedik forgatókönyv, a laboratóriumi szivárgás egy "rendkívül valószínűtlen út", bár megígérte, hogy megvizsgál minden információt, amely elérhetővé válik.
Tedros, a WHO biológusa és közegészségügyi szakértője azt mondta, nem hajlandó elvetni a lehetőséget.
"Bár a csapat arra a következtetésre jutott, hogy a laboratóriumi szivárgás a legkevésbé valószínű hipotézis, ez további vizsgálatot igényel, esetleg további küldetéseket, amelyekben speciális szakértők vesznek részt, amelyeket kész vagyok bevetni" – mondta Tedros a WHO-tagországoknak szóló tájékoztatójában. "Hadd mondjam meg egyértelműen, hogy ami a WHO-t illeti, minden hipotézis az asztalon marad."